Pod nieobecność mistrzów

Zawody w trialu rowerowym o Puchar Niepodległości

Siódma edycja zawodów o Puchar Niepodległości w trialu rowerowym była okazją do pokazania się dla młodych zawodników. Na starcie imprezy rozgrywanej w Tarnawie Dolnej stanęło blisko 50 zawodników z kilkunastu klubów.

Trasa została wyznaczona w kamieniołomach, gdzie w lipcu odbyły się seniorskie zawody z cyklu Pucharu Świata. - Oczywiście skala trudności została dobrana odpowiednio do umiejętności - zaznacza Andrzej Kramarczyk, szef Aquili Stryszów, która była organizatorem Pucharu Niepodległości. - Wykorzystaliśmy fakt, że aura była łaskawa i przeprowadziliśmy jeszcze tę jedną imprezę. Najlepsi już odpoczywają, ale była to okazja, aby sprawdzili się ich młodsi koledzy. Okazało się, że talentów nie brakuje, a każdy start to dla młodych zawodników nowe doświadczenie.

Wśród juniorów nie było niespodzianki. Najlepszy okazał się Michał Zubek reprezentant Polski, który startował m. in. w ostatnich MŚ w Lugano. O przewadze zawodnika Aquili świadczy fakt, że "zarobił" tylko 2 punkty karne, podczas gdy drugi w klasyfikacji Dawid Pietrzak ukończył występ z 21.

- Obok znanych już twarzy przy okazji tych zawodów pokazało się kilku zawodników, o których może być jeszcze głośno - dodaje szef Aquili, zwracając uwagę na grupę UKS Zawojaka czy Marcelinę Nosal właśnie z Tarnawy.

Wyniki. Juniorzy: 1. Michał Zubek, 2. Dawid Pietrzak (obaj Aquila Stryszów), 3. Zygmunt Dziedzic (Sucha Beskidzka), 4. Bartosz Białas (Aquila - Gliwice); kadeci: 1. Marek Bielówka (PKS Dębnicki Kraków), 2. Jakub Biel, 3. Kamil Łypik, 4. Sylwester Gębala (wszyscy Aquila); benjamin (11-12 lat): 1. Łukasz Cyrwus (Aquila), 2. Mateusz Sobczyk (Gliwice), 3. Mateusz Święcicki (SMOK Kraków); pousin (8-10 lat): 1. Michał Tomczyk (Kraków), 2. Łukasz Sałaciak (UKS Zawojak), 3. Filip Kozioł (PKS Dębnicki Kraków); dziewczęta: 1. Natalia Strączek (UKS Nedan Pcim), 2. Marcelina Nosal (Tarnawa Dolna), 3. Katarzyna Bartyzel (UKS Zawojak).